czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

XII RAJD TURYSTYCZNY "PO MARCINOWEGO ROGALA"Padający deszcz, dość silny wiatr i typowo jesienna aura towarzyszyły uczestnikom rajdu rowerowego "Po Marcinowego rogala". Tu już dwunasta edycja tej rekreacyjnej imprezy, która doskonale wpisuje się w czarnkowskie obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Tradycyjnie rajd organizowany jest 11 listopada i stał się częścią tego świątecznego dnia dla czarnkowskich cyklistów. Mimo niesprzyjającej pogody na starcie przed Czarnkowskim Domem Kultury zameldowało się 50 osób i warto zaznaczyć, że w tej grupie poza osobami z Czarnkowa i okolic byli także rowerzyści z Trzcianki, Krzyża Wielkopolskiego, Drezdenka, Gorzowa Wielkopolskiego i nawet Wrocławia. Początek wycieczki to wygodna droga przez Górę i Pianówkę do Ciszkowa, a niewielki tego dnia ruch samochodowy sprzyjał bezpiecznemu i spokojnemu pokonywaniu kolejnych kilometrów. Po dotarciu do miejscowości Krucz uczestnicy rajdu skierowali się w leśną drogę, by w ten wygodny sposób dotrzeć do Nowiny, a następnie do Stajkowa. Bo właśnie ta miejscowość, od samego początku organizacji tego rajdu, stanowi punkt w którym przygotowywany jest odpoczynek. Dzięki życzliwości i zaangażowaniu członków Rowerowej Sekcji Turystycznej, którzy mieszkają w tej miejscowości ten fragment wycieczki jest wyjątkowo atrakcyjny, bo utracone siły podczas jazdy można zregenerować pysznymi rogalami, gorącymi napojami i kiełbaską upieczoną nad ogniskiem. Dodatkowo uczestnikom rajdu została udostępniona sala wiejska, gdzie można było schronić się przed padającym deszczem. Po kilkudziesięciu minutach odpoczynku przyszedł czas wyruszenia w drogę powrotną, która wiodła przez Lubasz, Bzowo i Goraj. Niestety wzmagające się opady deszczu nie pozwoliły na podziwianie jesiennych krajobrazów i po przejechaniu 35 kilometrów rajd zakończył się tuż przed godziną 14.00.
Paweł Zajda
Fot. Paweł Zajda

Tak było w zeszłym roku

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017