czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

"DZIEWIĄTKA POWIATU PILSKIEGO"W dniach 27 - 28 kwietnia 2019 r. pod honorowym patronatem starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego oraz wójta gminy Białośliwie Krzysztofa Rutkowskiego odbył się V Rajd Rowerowy "Dziewiątka Powiatu Pilskiego" po terenach gminy Białośliwie.

Na starcie imprezy zjawiło się 60 rowerzystów z Piły, Wrześni, Człopy, Bydgoszczy, Czarnkowa, Solca Kujawskiego i Wągrowca. Ostatecznie trasa rajdu "od Piły do Piły" liczyła 87 kilometrów, choć część kolegów z Bydgoszczy i Białośliwia pojechała na rowerach bezpośrednio do domu. Na trasie rajdu czekało sporo atrakcji - zwiedzanie kościoła w Wysokiej, przejazd kolejką wąskotorową z Białośliwia do Pobórki Wielkiej i z powrotem, zwiedzanie izby muzealnej w zabytkowym spichlerzu "Wacek" w Białośliwiu oraz odwiedziny w oborach Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Otylinie, gdzie mogliśmy zaobserwować proces "produkcji mleka" - co dla mieszczuchów było szczególnie interesujące. Podczas noclegu w szkole w Białośliwiu na uczestników czekała tradycyjna grochówka oraz miłe spotkania w rowerowym towarzystwie. Podczas rajdu każdy z uczestników otrzymał drobne upominki ufundowane przez Starostwo oraz Gminę: wydawnictwa promujące gminę i Wyrzyską Kolejkę Powiatową, pamiątkowy magnes, znaczek i wklejkę do książeczki turystyki rowerowej. Oprócz tego grupa obdarowana została jabłkami przez wójta gminy Białośliwie, a wszyscy dodatkowo otrzymali prezenty z tzw. "worka szczęścia". Wsparcia przy organizacji imprezy oprócz wspomnianych już starosty pilskiego i wójta gminy białośliwie udzieliła Lokalna Grupa Działania "Krajna nad Notecią", Szkoła Podstawowa im. Franciszka Kaji w Białośliwiu, Towarzystwo Wyrzyska Kolejka Powiatowa, RSP Otylin, Gminny Ośrodek Kultury w Białośliwiu.
Jan Balcerzak
komendant rajdu

Fot. Janusz Walkowski

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017