czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

XIII RAJD ROWEROWY
"Po kwiat paproci"Sobota w Czarnkowie kusiła atrakcjami. Na placu Wolności pachniało rozmaitymi potrawami z mobilnych restauracji, pociąg z dworca woził małych i dużych przez Szwajcarię Czarnkowską do Bzowo - Goraju, a na boisku treningowym stadionu bawili się sympatycy klubu sportowego "Noteć" Czarnków. Z kolei na trzynasty już rajd "Po kwiat paproci" wszystkich chętnych zaprosili członkowie Rowerowej Sekcji Turystycznej.

Choć formuła wyjazdu już od kilku lat nie uwzględnia poszukiwania mitycznego kwiatu w lesie, to bezpośredni kontakt z przyrodą oraz wielka życzliwość i gościnność gospodarzy jak magnes przyciąga rowerzystów na tereny należące do Nadleśnictwa Sarbia. Nie inaczej było w tym roku. Na starcie przed Czarnkowskim Domem Kultury stanęło 29 turystów, którzy stromym podjazdem dotarli do Brzeźna, a następnie do Gębic, gdzie przy sklepie nastąpiła dłuższa przerwa nie tylko dla złapania oddechu, ale również uzupełnienia płynów. Po odpoczynku w cieniu drzew grupa minęła Marunowo i po kilkuset metrach wjechała na równy i twardy dukt prowadzący w okolice Leśnictwa Cisze, gdzie pod wiatą urządzono półmetek rajdu. Z uwagi na zagrożenie pożarowe zrezygnowano z ogniska, a na rowerzystów czekały już ufundowane przez Nadleśnictwo Sarbia drożdżówki, zimna woda oraz kilka nagród w postaci sprzętu turystycznego, który osobiście rozlosował i wręczył zastępca nadleśniczego Tomasz Szrama. Gospodarz chętnie opowiadał o gospodarce leśnej na podległym terenie i odpowiadał na zadawane pytania, a te dotyczyły głównie wilków, które niejednokrotnie widywano w okolicy. Jak zwykle postój zakończyła wspólna fotografia, po której grupa przez Węglewo, Kruszewo i Romanowa powróciła do Czarnkowa z wynikiem 53 kilometrów na licznikach.
Marcin MałeckiFot. Marcin Małecki

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017