czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

XIII ROWEROWY RAJD NOCNYPowinni żałować wszyscy, którzy w ostatnią sobotę czerwca wystraszyli się upału i nie wzięli udziału w trzynastej edycji Rowerowego Rajdu Nocnego. Wieczorem zrobiło się chłodniej, numer wycieczki nie przyniósł żadnego pecha, a promienie słońca na ciekawej trasie towarzyszyły turystom aż do czerwonego zachodu.

Tradycyjnie czerwiec okazał się wyjątkowo aktywny dla członków i przyjaciół Rowerowej Sekcji Turystycznej w Czarnkowie. W pierwszy weekend odbył się jubileuszowy, dwudziesty Rajd Turystyczny "Same góry nie wystarczą", tydzień później, w ramach obchodów Dni Ziemi Czarnkowskiej, zakończyła się wiosenna edycja Rodzinnych Rajdów Rowerowych "Soboty na dwóch kółkach", w środkową niedzielę rowerzyści uczestniczyli w "Niedzielnym kołowaniu", po kolejnych sześciu dniach w XIII Rajdzie Rowerowym "Po kwiat paproci", a miesiąc zamknęła wycieczka nocna. Rajdowa sobota, jak niemal cały czerwiec, była ciepła, wręcz upalna, ale wraz z końcem dnia robiło się coraz chłodniej, co turyści przyjęli z nieukrywaną ulgą. O godzinie 20.00, na placu przed Czarnkowskim Domem Kultury, stanęło 23 uczestników z rowerami obowiązkowo wyposażonymi w białe przednie i czerwone tyle światło. Peleton ścieżką rowerową dotarł do Śmieszkowa, a następnie szosami przejechał przez Jędrzejewo, Prusinowo, Sławno, Lubasz, Stajkowo, Antoniewo, Krucz, Ciszkowo, Górę i Panówkę, powracając do Czarnkowa po pokonaniu 40 kilometrów. Wyjątkowo urokliwie w promieniach zachodzącego słońca wyglądały pola z gotowymi już do zbioru zbożami, wśród których nietrudno było zauważyć pasące się sarny oraz rozmaite ptaki, oczywiście z przewagą bocianów. Wycieczkę zakończyła krótka biesiada na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Kolejarz", gdzie w zastępstwie prezesa Władysława Górskiego rowerzystów powitali Józef Kacperski i Czesław Michalak w asyście Eugeniusza Bombelczyka. Gospodarze poczęstowali gości oranżadą, kiełbasami z bułkami i wyśmienitymi plackami drożdżowymi. Przed północą, po wspólnej fotografii, rowerzyści rozjechali się do domów.
Marcin Małecki

Fot. Marcin Małecki

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017