czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

JUBILEUSZOWY RAJD ROWEROWYW tym roku mija 20 lat odkąd środowiska rowerowe w Czarnkowie i Krzyżu Wielkopolskim sformalizowały swoją działalność. Podobnie jak w przypadku obchodów 10 i 15 - lecia członkowie Rowerowej Sekcji Turystycznej i Klubu Miłośników Turystyki Rowerowej "Dynamo" zorganizowali Jubileuszowy rajd rowerowy. W wycieczce mogli wziąć udział wszyscy chętni, zatem w peletonie jubilatom towarzyszyli przedstawiciele zaprzyjaźnionych stowarzyszeń rowerowych oraz niezrzeszeni sympatycy dwóch kółek.

Trudno byłoby sobie wymarzyć lepszą pogodę na wycieczkę rowerową. W czwartą sobotę sierpnia nieliczne chmury rzadko przesłaniały słońce, a wiatr, zwykle nielubiany przez rowerzystów, lekkimi podmuchami chronił przed upałem i swoim zwyczajem czasem przeszkadzał, czasem pomagał w jeździe. W tak sprzyjających warunkach, godzinę przed południem, na pierwszy etap rajdu wyruszyły trzy grupy rowerzystów startujące z Czarnkowa, Krzyża Wielkopolskiego i Trzcianki, by dotrzeć pod dach wiaty zlokalizowanej przy boisku sportowym w Jędrzejewie, gdzie wyznaczono wspólną zbiórkę. Jako pierwsi na półmetku zameldowali się cykliści z Czarnkowa, następnie na miejsce dojechała ekipa z Krzyża Wielkopolskiego, a po nich grupa z Trzcianki, wzmocniona przedstawicielami pilskiego bractwa rowerowego. Stosunkowo rzadko dochodzi do spotkań w tak szerokim gronie, więc powitania były gorące i radosne. Niewielkie kręgi, wśród których toczyły się przyjacielskie rozmowy, skonsolidowało wniesienie tortu, o który wraz z ciepłymi i zimnymi napojami zadbał miejscowy Dom Weselny "Celineczka". Biesiadę zakończyła wspólna fotografia, podczas której rowerzyści z Trzcianki wręczyli prezesom czarnkowskiej i krzyskiej grupy urodzinowe upominki. Po tym miłym akcencie i chóralnym odśpiewaniu "sto lat" peleton złożony z niemal 80 osób ruszył w stronę przeprawy promowej w Ciszkowie. Jednostka musiała trzykrotnie pokonać szerokość Noteci, by przewieźć wszystkich na przeciwległy brzeg. Tam nastąpił podział rowerzystów, z których jedna część powróciła do domów, natomiast druga udała się do Roska wybierając dwudniowy wariant rajdu. Ta grupa przez Krucz i Hamrzysko dotarła nad jezioro w miejscowości Biała, by korzystając z letniej aury odrobinę odpocząć. Ostatnia część trasy wiodła już bezpośrednio do Roska, gdzie tamtejszy dom kultury stanowił bazę rocznicowego spotkania. Pełen wrażeń dzień zakończyło wspólne ognisko oraz długie rozmowy, podczas których wspominano minione 20 lat.
Marcin Małecki
Fot. Marcin Małecki

Fot. Paweł Zajda

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017