czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

ROWEROWE ZAKOŃCZENIE LATAW dniach od 20 do 22 września odbyła się 17. edycja rajdu rowerowego "Zakończenie Lata". Od samego początku organizatorem jest pilski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego, a tegorocznym celem była gmina Drawsko. Na imprezie nie mogło zabraknąć członków czarnkowskiej Rowerowej Sekcji Turystycznej.

Pierwszy dzień to zjazd gwiaździsty uczestników rajdu, którzy docierali do budynku Szkoły Podstawowej w Drawsku, będącej w kolejnych dniach bazą wycieczki. Poszczególne osoby przyjeżdżały do Drawska do późnego popołudnia, więc dopiero wieczorem przyszedł czas na wspólne rozmowy i odprawę przed sobotnią trasą. Poranek rześkim powietrzem przywitał turystów, którzy tuż po śniadaniu wyjechali na trasę w kierunku Chełstu i Kwiejc. Dłuższą przerwę na odpoczynek zarządzono w barze "Sarenka" w Piłce, gdzie część grupy posilała się pyszną zupą pomidorową i rosołem. Zanim jednak uzupełniono kalorie, rowerzyści zwiedzili Park Grzybowy. Kolejną atrakcją tego dnia była wizyta w Marylinie, w tamtejszym Parku Ryb. Wyprawę zakończyła wizyta w miejscowości Drawski Młyn przy pomniku Józefa Nojego, który urodził się w niedalekim Pęckowie oraz zwiedzanie stopnia piętrzącego na Noteci. Warto jeszcze wspomnieć wcześniejszą wizytę w Chełście, gdzie można było zobaczyć międzywojenne słupy graniczne pomiędzy Polską a Niemcami oraz usłyszeć kilka zdań o bohaterze i patriocie urodzonym w tej miejscowości, czyli Józefie Chociszewskim. Dzień zakończył się gastronomicznie. Na początek gorąca grochówka, a następnie odpoczynek na Przystani Yndzel przy grillu i pieczonych kiełbaskach. Całość uzupełniło losowanie nagród z "worka szczęścia". Ostatniego dnia rajdu cyklistom towarzyszyła przepiękna pogoda, więc poszczególni uczestnicy systematycznie odjeżdżali z Drawska kierując się w stronę swoich domów.
Paweł Zajda

Fot. Paweł Zajda

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017