czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

MIKOŁAJKOWA SOBOTA NA DWÓCH KÓŁKACHKończący się rok był wyjątkowy dla czarnkowskiej Rowerowej Sekcji Turystycznej. Tradycyjne wyjazdy i rajdy rowerowe wzbogacone zostały o imprezy i wydarzenia związane z jubileuszem 20 - lecia grupy, co nie zmieniło faktu, że sezon wycieczek rowerowych kończy "Mikołajkowa sobota na dwóch kółkach".

W sobotę, 7 grudnia, patronat świętego Mikołaja zmobilizował 21 osób, które mimo bardzo niekorzystnej pogody zameldowały się na starcie przed Czarnkowskim Domem Kultury. Silny wiatr i obfite opady deszczu już na początku utrudniały wyjazd, więc dopiero po kilku minutach oczekiwania i wypatrywania błękitu nieba grupa wsiadła na rowery, by skierować się ścieżką rowerową do Śmieszkowa. Po krótkim odpoczynku i ponownym założeniu kurtek przeciwdeszczowych rowerzyści dojechali do Prusinowa, a następnie do Sławna. Tutaj nastąpiła dłuższa przerwa, która dała nadzieję na poprawę aury. Jak się okazało tylko przez chwilę pogoda była łaskawa, bo ponownie rzęsisty deszcz zaczął utrudniać pedałowanie, a dodatkowy kłopot sprawiła grząska, polna droga. Mimo tych niedogodności grupa w doskonałych humorach i uśmiechem na ustach dotarła na półmetek w Lubaszu przygotowany przez radnego gminy Pawła Dobosza wraz z żoną Agnieszką i córką Amelką. Oprócz gospodarzy turystów powitał święty Mikołaj, który każdemu uczestnikowi wręczył drobny świąteczny upominek. Potem przyszedł czas na uzupełnienie kalorii pieczonymi kiełbaskami z ogniska, gorącymi napojami oraz przepysznymi ciastami. Przyjemna temperatura z ogniska nie zachęcała do opuszczenia tych gościnnych progów, ale po kilkudziesięciu minutach spędzonych na sympatycznych rozmowach grupa ponownie wsiadła na rowery, by przez Miłkowo, Stajkowo i Bzowo dotrzeć do Goraja. W tej miejscowości tradycyjnie krótki odpoczynek był oficjalnym zakończeniem rajdu, a lekko zmęczony, przemoczony i zziębnięty peleton tuż przed godziną 14.00 dotarł ponownie do Czarnkowa pokonując blisko 30 kilometrów.
Paweł Zajda


Fot. Paweł Zajda

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017