czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

XVI NOWOROCZNY RAJD ROWEROWYDla chcącego, nic trudnego! To polskie przysłowie w idealny sposób opisuje pierwszą wycieczkę rowerową zorganizowaną przez czarnkowską Rowerową Sekcję Turystyczną w roku 2020. Żadna prognoza pogody lub jej zapowiedź nie dawała szans na dobre warunki do rowerowej przejażdżki, a mimo to na starcie przed Czarnkowskim Domem Kultury zameldowała się spora grupa cyklistów.

Tradycyjnie w pierwszą sobotę Nowego Roku rowerzyści z Czarnkowa wybierają się na rajd, który nieoficjalnie stanowi rozpoczęcie nowego sezonu. Panujący ciągle klimat świąteczno - noworoczny sprzyja takim spotkaniom, które podsumowują minione dwanaście miesięcy, a jednocześnie stanowią wstęp do kolejnego roku. I właśnie w takich humorach i nastrojach kolorowy, 16 - osobowy, peleton wyruszył ścieżką rowerową w stronę Brzeźna, by potem dotrzeć do Gębic. Od tej miejscowości aura przestała być sprzymierzeńcem uczestników 16. edycji Noworocznego Rajdu Rowerowego, bo zaczęły się obfite opady deszczu, a dodatkowo silny wiatr dość mocno utrudniał jazdę. Te niekorzystne warunki nieco złagodziła leśna droga, która całą grupę doprowadziła do Osucha. Stamtąd, po wykorzystaniu technicznej części obwodnicy, uczestnicy dotarli do Ronda Browar, by skierować się na ścieżkę rowerową i wzdłuż Noteci osiągnąć cel tegorocznego wyjazdu, czyli gościnne progi Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Kolejarz" w Czarnkowie. To nie pierwsza wizyta czarnkowskich rowerzystów w tym miejscu i jak zwykle zostali przyjęci z otwartymi rękoma. Nie zabrakło ciepłej herbaty, pysznego ciasta, smacznej kiełbaski z ogniska oraz sympatycznej, szczerej i życzliwej atmosfery. Wyjątkowo docenić trzeba fakt udostępnienia przez prezesa ogrodów działkowych pomieszczenia socjalnego, gdzie uczestnicy rajdu mogli osuszyć przemoczone ubrania i ogrzać się przy specjalnie rozpalonym piecu. Całość uzupełnił noworoczny toast odrobiną szampana, losowanie rowerowych kalendarzy oraz wspólne życzenia udanych wyjazdów rowerowych w 2020 roku.

Na koniec, w imieniu czarnkowskiej Rowerowej Sekcji Turystycznej, składam wszystkim czytelnikom najlepsze życzenia noworoczne zapraszając jednocześnie na rajdy rowerowe organizowane przez naszą grupę w roku 2020.
Paweł Zajda


Fot. Paweł Zajda, Dariusz Jackowski

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017