Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie

Czarnkowskie korty z sukcesami - Ognisko TKKF Nałęcz w Czarnkowie

Na przełomie maja i czerwca, cała Polska śledziła sukcesy naszej rodaczki na paryskich kortach podczas Roland Garros 2026. W tym samym czasie, tenisiści związani z czarnkowskimi kortami odnosili sukcesy na turniejach Polskiej Ligi Tenisa, które odbywały się na kortach Klubu Tenisowego Mario w Pile.

W dniu 17 maja 2026, trzech Kolegów związanych od dziecka z Ogniskiem TKKF Nałęcz w Czarnkowie, Piotr Dzięcielak, Hubert Stachowski oraz Wojciech Zalewski wystartowało w Otwartych Mistrzostwach Piły w kategorii 1 Liga PLT. Niezwykle miło było zobaczyć na takim „wypasionym” turnieju naszych trzech Kolegów, niestety wiązało się to z tym, że na którymś z etapów będą musieli rywalizować ze sobą. Szczęśliwie dla nich, turniej rozpoczęli w osobnych grupach, po których awansowali do rozgrywek ćwierćfinałowych. W ¼ turnieju nasz najmłodszy zawodnik Piotr, dostał trudne zadanie i stanął do rywalizacji z Hubertem. Na tym etapie Piotr zakończył udział w turnieju, a Hubert po zwycięstwie w ¼ i ½  miał otwartą drogę do finału. Tam czekał na Niego Wojtek Zalewski, który po zwycięstwie w ćwierćfinale, miał niełatwą przeprawę w półfinale z reprezentantem klubu Mario Antonim Szczecińskim. Finał dostarczył wiele emocji, chociaż wiadomo było już, że dwa najważniejsze puchary przyjadą do Czarnkowa. Większym spokojem i doświadczeniem wykazał się wielokrotny triumfator turniejów Polskiej Ligi Tenisa, obecnie trener w niemieckich klubach Wojciech Zalewski.

Dla naszego Ogniska, to niezwykle radosne chwile i duma, że w jednym turnieju, w którym rywalizowali zawodnicy między innymi z Poznania, Piły, Kołobrzegu, Mińska, Wrocławia, Kołobrzegu, w ćwierćfinałach, czyli wśród 8 najlepszych zawodników turnieju znalazło się trzech Kolegów z naszych kortów, a dwóch było w finale.

Trzy tygodnie później 6 czerwca 2026 na tym samym obiekcie odbył się Turniej Babolat Tour Piła 2026. Tym razem nasze korty reprezentowała również tenisistka Martyna Kępa, która tajniki tej pięknej dyscypliny sportu poznała dzięki naszym instruktorom. Poznała do tego stopnia, że w turnieju nie oddała nawet jednego seta i została Mistrzynią Babolata w Pile 2026.

W kategorii 1 Ligii mężczyzn wystartowali Hubert i Wojtek. Tym razem niestety los chciał, że Koledzy musieli stanąć do rywalizacji przeciwko sobie już na etapie rozgrywek grupowych. Do fazy pucharowej awansował Wojtek po trzech zwycięstwach, natomiast Hubert po bardzo ciężkich meczach musiał pogodzić się z zakończeniem turnieju dla niego. W dalszej rywalizacji Wojtek doszedł do półfinału, z którego obronną ręką wyszedł późniejszy zwycięzca Piotr Pawlicki z Poznania.

W tym dniu Ognisko TKKF Nałęcz znowu zaistniało w światku tenisa i znowu mówiło się o czarnkowskich kortach poza granicami naszego miasta.

Martyna, Piotr, Hubert i Wojtek – dziękuję Wam i GRATULUJĘ w imieniu naszej społeczności.

Piękna oprawa, niezwykła gościnność, bardzo przyjazny obiekt sportowy, dbający o wszystkie potrzeby zawodników oraz przyjemne miejsce do kibiców i gości – tak można podsumować obiekt, na którym odbywają się tak piękne turnieje. Podziękowania dla Gospodarza Klubu Mario Mariusza Szczecińskiego oraz dla Agnieszki Podleckiej osoby o niezwykłych zdolnościach organizacyjnych. Dziękujemy.

Zbigniew Zalewski

Prezes Ogniska TKKF Nałęcz w Czarnkowie

Przejdź do artykułu źródłowego 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności