Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie

Gramy z WOŚP 2026 – zapowiedź

Ocena 0/5

"A my Polacy pomaganie mamy w genach!" - to hasło towarzyszy zbliżającemu się 34. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku będzie to kolorowe i radosne, ogólnopolskie święto wzajemnej życzliwości i pomocy. Głównym tematem tegorocznej zbiórki jest pomoc dzieciom w walce z chorobami przewodu pokarmowego.

Właśnie dlatego w niedzielę, 25 stycznia, po całej Polsce, Europie i świecie przetoczy się kolorowa i radosna fala koncertów, licytacji i zbiórek. Również w Czarnkowie. W naszym mieście i najbliższych okolicach pojawi się 230 wolontariuszy wyposażonych w imienne identyfikatory, puszki i serduszka, a działania czarnkowskiego  sztabu obejmują gminę Lubasz, Połajewo, Czarnków oraz Kruszewo. Podobnie jak w latach poprzednich dzień zbiórki zwieńczy finałowy koncert w Czarnkowskim Domu Kultury. Od godziny 1630 na scenie zaprezentują się wokaliści i muzycy związani z Czarnkowem, ale nie tylko. Na początku zespół z wychowankami Zbyszka Rolniczaka i jego osobistym udziałem w programie "Kredyt na niebo", następnie młodzi i zdolni wokaliści z Budzynia, a potem czarnkowianka Aleksandra Maćkowiak, która tym razem przedstawi bardziej swoje umiejętności instrumentalne niż wokalne. Całość zwieńczy energetyczny koncert zespołu "Heat the band" z Poznania, który widzów zabierze w stronę muzyki disco i wielu znanych przebojów. Podczas koncertu nie zabraknie również licytacji "orkiestrowych" gadżetów i innych ciekawych rzeczy przekazanych na ten cel. Dodatkową atrakcją tego muzycznego wydarzenia będzie specjalna kawiarenka z ciastami, deserami i kawą, którą opiekować się będzie klub radnych "Jeden Czarnków". Dodatkowo będzie można zrobić sobie zdjęcie na okolicznościowej ściance i w fotobudce. Po raz szósty, w dniu finału, pojawią się także wolontariusze na rowerach, bowiem członkowie czarnkowskiej Rowerowej Sekcji Turystycznej również włączyli się w akcję i urządzą rajd po najbliższych miejscowościach zachęcając do zasilenia swoich puszek pod wspólnym hasłem "WOŚP na rowerach". Jeszcze przed południem, o godzinie 10.00, w Lubaszu spotkają się "Lubaskie morsy", by tym razem pod flagą WOŚP tradycyjnie zanurzyć się w lubaskim jeziorze. Podobnie jak wędkarze z Koła Wędkarskiego "Spławik", którzy z okazji finału organizują specjalne zawody oraz zbiórkę do puszki. Dzień wcześniej w akcję włączy się również MKS Steico Noteć Czarnków podczas turnieju piłkarskiego orlików starszych.

Zupełną nowość w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Czarnkowie stanowić będą zawody sportowe dla miłośników biegów terenowych. Stowarzyszenie Wolf Team z Trzcianki przygotowało I Czarnkowski Bieg dla WOŚP, z którego wpisowe zasili zbiórkę, a na uczestników czeka sporo atrakcji - okolicznościowy medal, ciepły posiłek i sportowa zabawa.

Całość, w Czarnkowie, zakończy spotkanie na Placu Wolności o godzinie 19.00, gdzie odbędą się główne licytacje oraz tradycyjne "Światełko do nieba". Ale zanim to nastąpi uczestnicy będą mogli skosztować gorącej grochówki oraz specjalnej zimowej herbaty. Te kulinarne pyszności przygotuje "Edukacja Lubasz". Swoje stanowiska przygotują również policjanci i strażacy oraz miłośnicy fiatów 126p i samochodowych klasyków.
MCK w Czarnkowie

Treść plakatu na otoczona wielkobarwnym tłem i logotypami współorganizatorów

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności