25-lecie Rowerowej Sekcji Turystycznej 2024

22 listopada 2024 roku w Czarnkowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie wieńczące obchody 25 - lecia Rowerowej Sekcji Turystycznej. Nie zabrakło podziękowań, wspomnień, jubileuszowego tortu i okolicznościowej wystawy.
Zanim jednak doszło do tego wyjątkowego wydarzenia należy wspomnieć o przygotowaniach do jubileuszu, które trwały niemal od początku tego roku. Całość rozpoczęło wykonanie okolicznościowych koszulek, które towarzyszyły uczestnikom wszystkich tegorocznych rajdów organizowanych przez czarnkowską sekcję rowerową. Potem przyszedł czas na Rajd Jubileuszowy, który odbył się w sierpniu, w ramach Dni Ziemi Czarnkowskiej, i zgromadził na starcie 105 osób. Zwieńczeniem jubileuszowych wydarzeń było okolicznościowe spotkanie w Czarnkowskim Domu Kultury podsumowujące minione ćwierć wieku. Na uroczystość przybyli przedstawiciele powiatowych i miejskich władz samorządowych, instytucji, organizacji oraz firm współpracujących z czarnkowską Rowerową Sekcję Turystyczną, a także zaprzyjaźnione kluby rowerowe z Trzcianki, Piły, Krzyża Wielkopolskiego i Drezdenka. Oczywiście nie mogło zabraknąć rowerzystów skupionych wokół sekcji rowerowej związanych z jej tworzeniem, budowaniem i wieloletnią działalnością. Na początku organizatorzy przygotowali krótką prezentację, która podsumowała minione 25 lat działalności. Według oficjalnych statystyk, w tym czasie, sekcja zorganizowała 424 rajdy, w których udział wzięło blisko 20 tysięcy osób. Ponadto grupa wyjeżdżała 127 razy na inne rajdy rowerowe w północnej Wielkopolsce oraz przygotowała 23 wycieczki po atrakcyjnych zakątkach Polski w ramach wyjazdów wakacyjnych. Prezentowane zdjęcia, komentarz oraz dekoracja stworzona z rajdowych banerów, plakatów i plansz wzbudziły wiele emocji, wzruszeń oraz sentymentalnych wspomnień. Tak szeroka i zróżnicowana działalność czarnkowskich rowerzystów jest możliwa dzięki wsparciu i pomocy wielu osób, instytucji i firm. Stąd też w tak szczególnym dniu nie mogło zabraknąć stosownych słów podziękowań oraz pamiątkowych statuetek, które zostały wręczone: Izabeli Bobińskiej reprezentującej Powiat Czarnkowsko - Trzcianecki, Beacie Rączka z czarnkowskiego Urzędu Miasta, dyrektorowi Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie Janowi Pertkowi, prezesowi stowarzyszenia "Bezpieczny Powiat" Krzysztofowi Marcinkowskiemu, Annie Smolarek reprezentującej Czarnkowską Spółdzielnię Mieszkaniową, prezesowi firmy Dora Metal Janowi Polcynowi, zastępcy nadleśniczego Nadleśnictwa Sarbia Michałowi Krzysztofikowi, Tomaszowi Prellwitzowi, Agnieszce Kuleszy z Czarnkowsko - Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania, dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji Patrykowi Dziabasowi, Wojciechowi Urbanowi z Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. S. Staszica oraz Krzysztofowi Wieczorkowi z Adeon Wydawnictwo Tebra. Ponadto drobnymi upominkami uhonorowano również osoby, które aktywnie włączają się w codzienną działalność sekcji, a byli to: Katarzyna Bartoszewicz zajmująca się prowadzeniem księgowości, Maciej Sołtysiak, który zazwyczaj pomaga przy organizacji odpoczynku podczas rajdów oraz Urszula Kwiatkowska stała uczestniczka czarnkowskich wycieczek. Następnie mikrofon został oddany gościom spotkania, którzy przekazywali gratulacje, życzenia i miłe słowa w stronę członków Rowerowej Sekcji Turystycznej, wręczając przy tym kwiaty, drobne upominki lub listy gratulacyjne.
Wieczór pełen emocji, wspomnień oraz sympatycznych spotkań zakończyło mniej oficjalne spotkanie czy kawie, ciastku oraz jubileuszowym torcie, z którym można było pospacerować po holu i sali wystawowej, by obejrzeć koszulki oraz fotografie zebrane w albumach i wyeksponowane na planszach.<BR>
Paweł Zajda


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!